Podstawy fizyczne metody rezonansowej do diagnozy i niszczenia patogenów

Autor

  • Marian Trela

DOI:

https://doi.org/10.24426/zngsw.v17i0.156

Słowa kluczowe:

metoda rezonansowa, patogeny, niszczenie patogenów, rezonans elektryczny

Abstrakt

Celem opracowania było sformułowanie, na gruncie fizyki klasycznej i w oparciu o prawa przepływu prądu elektrycznego, opisu matematycznego działania rezonansowej metody dr Clark. Ta metoda służy do diagnostyki i niszczenia patogenów w organizmie człowieka. Posługując się literaturą przedmiotu, przedstawiono podstawowe prawa rządzące przepływem prądu stałego i zmiennego oraz zjawiska indukcyjności i pojemności. Szczególną uwagę zwrócono na zjawisko rezonansu elektrycznego, które występuje w pewnych warunkach. Opór przepływu prądu zmiennego reprezentuje tzw. impedancja Z, która zależy od oporu omowskiego R, indukcyjności własnej L oraz pojemności C. Dla zadanych wartości tych parametrów, przy pewnej określonej częstotliwości fr (częstotliwości rezonansowej) dochodzi w obwodzie elektrycznym do nagłego wzrostu natężania prądu. To zjawisko nosi właśnie nazwę rezonansu elektrycznego. W opracowaniu zrobiono porównanie dwu zjawisk: klasycznego rezonansu elektrycznego z rezonansem w metodzie dr Clark służącym do diagnostyki i destrukcji patogenów. W obu przypadkach występuje silny wzrost prądu przy rezonansie, ale dla celów niszczenia patogenów nadaje się tylko prąd dodatnio spolaryzowany, występujący w metodzie dr Clark. Mając na uwadze niszczenie patogenów wytypowano trzy zjawiska fizyczne, które występują przy rezonansie i działają destrukcyjnie na patogeny. Są to: wydzielanie ciepła — powodujące wzrost temperatury negatywnie działający na patogeny, polaryzacja patogenów — wprawiająca je w ruch oscylacyjny prowadzący do ich mechanicznego zniszczenia. To oddziaływanie polaryzacyjne jest wzmacniane przez ruch wywołany przez oscylacyjne wydzielanie ciepła powodujące lokalne wahanie ciśnienia. Te dwa ostatnie cząstkowe zjawiska występują jednocześnie. W modelu rezonansu występują dwie stałe materiałowe: indukcyjność własna L oraz pojemność C. W zastosowaniu do niszczenia patogenów są one charakterystyczne dla danego gatunku. Można stąd wyciągnąć ważny wniosek, iż częstotliwość rezonansowa jest prawie taka sama dla osobników żywych i martwych, ale tego samego gatunku. Taki wniosek potwierdzają badania dr Clark.

Bibliografia

T. Rożek, Pusta apteczka, „Gość Niedzielny” nr 23, 2016.

T. Rożek, Zabiją nas bakterie?, „Gość Niedzielny” nr 13, 2017.

M. Kawalec-Segond, Superproblem w mikroświecie, „Gość Niedzielny” nr 23, 2016.

A. Janus, Nie daj się zjeść grzybom CANDIDA, Wydawnictwo IPS, Warszawa 2011.

A. Borach, Grzyby CANDIDA przyczyną większości chorób, Wydawnictwo Vital, Białystok 2014.

H.R. Clark, Kuracja życia metodą dr Clark, Wydawnictwo Purana, Wrocław 2001.

H.R. Clark, Praktyka i leczenie wszystkich chorób nowotworowych, Wydawnictwo Alter Med, 2013.

J. Żurek, Kuracja życia, „Optymalnik”, marzec 2004.

R. Kurdziel, Podstawy elektrotechniki, cz. 1, Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, Warszawa 1975.

Elektroniczne usuwanie patogenów, http://www.vibronika.eu/elektroniczne-usuwanie-patogenow.

J.-M. Dupuis, Informacje szczegółowe o działaniu anty-wirusowym, Poczta Zdrowia, https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/pozwol-goraczce-rosnac.

S. Gąsiorek, R. Wadas, Ferryty, zarys własności i technologii, Wydawnictwo Komunikacji i Łączności, Warszawa 1987.

B. Woynarowska, Zdrowie i czynniki je warunkujące oraz główne problemy zdrowotne, wykład, Uniwersytet Warszawski, www.pedagog.uw.edu.pl/materialy/wyklad_zdrowie.doc.

W. Kamiński, Doktór Ewa ci nie pomoże, „Gazeta Polska — codzienna”, z dnia 4–5.07.2015 r.

A. Świkszcz, Styl życia to klucz do zdrowia Polaków, „Gazeta Polska — codzienna”, z dnia 22.06.2016 r.

P.C. Gotzsche, Zabójcze lekarstwa, Wydawnictwo Purana, Wrocław 2016.

Pobrania

Opublikowane

2017-12-30

Jak cytować

Trela, M. (2017). Podstawy fizyczne metody rezonansowej do diagnozy i niszczenia patogenów. Zeszyty Naukowe Gdańskiej Szkoły Wyższej, 17, 105–124. https://doi.org/10.24426/zngsw.v17i0.156

Numer

Dział

Nauki inżynieryjno-techniczne